Koncert Mate.O/TU (2 VI)
  • aniolsds
  • Kategoria: Newsy
  • Odsłony: 1093

Podczas tegorocznego Festiwalu gościnnie wystąpi MateO/TU. Koncert odbędzie się w piątek 2 czerwca o godz. 20.30 w sali widowiskowej GCKiS w Trzebnicy przy ul. Prusickiej 12. Wstęp oczywiście dla wszystkich - wolny. Zapraszamy!!! Poniżej krótka notka o naszym Gościu.

Mate.O/TU -  to nowy zespół Mateusza Mate.O Otremby, który wraca do korzeni swojej twórczości, nawiązując do charakteru swoich pierwszych albumów. TU to skrót od Totalnego Uwielbienia. Autor ponownie pisze współczesne pieśni uwielbienia, które podobnie jak poprzednie jego piosenki rozpalają polaków do uwielbienia Chrystusa. Od początku 2016 roku Mate.O zaczął współpracę ze świetnymi muzykami, którzy współtworzą projekt TU. Pracują nad nowym materiałem. Nowy album Mate.O / TU ukaże się wiosną 2017 roku.
Podczas koncertów zespół wykonuje też dobrze znane i lubiane utwory z pierwszych płyt, takie jak: Przyjaciela mam, Jesteś dobry czy Panie nasz.

Koncertują w składzie:
Mate.O - głos, gitara, bouzouki
Jadzia Kłapa-Zarecka - głos, saksofon
Maciek Kietliński - bębny
Paweł Bzim Zarecki - instr. klawiszowe
Kornel Popławski – bas

MATE.O (Mateusz Otremba), kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf.
Promotor pracy dyplomowej Mateusza, Piotr Komorowski po obronie dyplomu, żartobliwie stwierdził: „najlepszy muzyk wśród fotografów i najlepszy fotograf wśród muzyków.” Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał sześć autorskich albumów : „Totalne Uwielbienie” (1997), „Jesteś dobry dla mnie” (2002), „Zapominam siebie” (2006), Mate.O Akustyczny i Przyjaciele „Usiądź przy mnie” DC&DVD (2012), Mate.O & GŁYK P.I.K Trio „Kolędy Narodów”(2014), „Pieśni Naszych Ojców” (2016)
Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami : TGD oraz New life’m, z którymi nagrał w sumie 6 albumów.
Współpracował z wybitnymi artystami jak: Natalia Niemen, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Paweł Bzim Zarecki, Piotr Wojtasik, Mieczysław Szcześniak.
Muzyki Mate.O, nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy popu, jazzu, rhytm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami, które znalazły swoich wielu odbiorców i wiernych fanów.